Skuteczny sposób na szczury. Jak poradzić sobie z gryzoniami?

1425
Skuteczny sposób na szczury. Jak poradzić sobie z gryzoniami?

Nieproszeni goście w domu zawsze oznaczają stres i dyskomfort domowników, szczególnie jeśli w budynku zadomowią się gryzonie. Szukasz skutecznego sposobu na szczury? Zła wiadomość jest taka, że inteligentne zwierzęta sprytnie unikają pułapek, a te po czasie tracą na funkcjonalności. Dobra wiadomość brzmi – szczurów można się pozbyć, szczególnie z pomocą dobrej ekipy deratyzacyjnej.

Szczury w domu – co świadczy o ich obecności?

Oczywiście pewność zyskasz, gdy tylko zobaczysz gryzonia żerującego w szafce czy przemykającego przez kuchnię. Jednak zazwyczaj zaobserwujesz też inne, niepokojące symptomy, które zaalarmują Cię o obecności szczura. Należą do nich:

  • odchody o nieprzyjemnym zapachu,
  • pozostawione resztki jedzenia,
  • naruszone opakowania z mąką itp.,
  • ślady ugryzień na rurach, instalacjach, meblach,
  • charakterystyczne chrobotanie,
  • ugryzienia na skórze ludzi lub zwierząt domowych.

Nie ma wątpliwości, że szczury nie są mile widziane w domach. Przyczyniają się do powstawania szkód materialnych, ale też powodują dyskomfort i nieprzyjemne uczucie. Co gorsza, mogą zainfekować ludzki organizm, przenosząc drobnoustroje chorobotwórcze lub pasożyty, np. tyfus. Nie ulega wątpliwości, że musisz szybko znaleźć skuteczny sposób na szczury.

Sposób na szczury – metody domowe

W pierwszej kolejności możesz spróbować domowych sposobów na szczury, ale ostrzegamy, że walka będzie nierówna i z dużym prawdopodobieństwem skończy się Twoją klęską. Nadal jednak będziesz mógł skorzystać z pomocy doświadczonej ekipy deratyzacyjnej.

Najpopularniejsze metody zwalczania szczurów to:

  • cytryna – przekrojona na kawałki i umieszczona w zakamarkach szafek, gdy spleśnieje wydziela zapach nieakceptowalny przez szczury,
  • ziołowe mieszanki – szczury nie znoszą zapachu popularnych ziół. drażni je mięta, dziewanna, dziki rumianek, oleander, wilczomlecz, świeże liście pomidorów oraz nostrzyki. zioła można ułożyć w zakamarkach i po prostu pozwolić im uwalniać aromaty,
  • trutki na gryzonie – zawierają one toksyczne substancje, takie jak bromadiolon czy benzoesan denatonium,
  • stacje deratyzacyjne, czyli pułapki w formie klatek z tworzywa sztucznego, w których znajduje się przynęta na szczury. Zwabione zwierzę w środku jest zabijane gilotyną. 

Profesjonalny sposób na szczury – zwalczanie 

Żaden domowy sposób na szczury nie okazał się skuteczny? Czas na wezwanie profesjonalnej ekipy specjalizującej się w usługach deratyzacji. Zaplanuje ona i rozmieści pułapki na szczury lub zaproponuje inne metody ich zwalczenia. DDD Warszawa – skontaktuj się z nami!