Deratyzacja – czym jest i jak przebiega?

701
Deratyzacja – czym jest i jak przebiega?

Skuteczna walka ze szkodnikami w domu zazwyczaj oznacza profesjonalne wsparcie z zewnątrz. Kiedy decydujesz się sięgnąć po nie w przypadku szczurów, oznacza to, że korzystasz z deratyzacji. Usługa polega na zlokalizowaniu przyczyny i wyeliminowaniu jej, ale też na doraźnym pozbyciu się gryzoni. Chodzi jeszcze o dobranie najlepszej metody, która zapewni z jednej strony skuteczne, a z drugiej bezpieczne zwalczenie zwierząt. Zobacz, o co chodzi w deratyzacji.

Co to jest deratyzacja i dlaczego jest ważna?

Deratyzacja to proces usuwania szkodników takich jak myszy i szczury z budynków i otoczenia. Przeprowadzona w profesjonalny sposób celnie rozwiązuje wszystkie problemy związane z ich obecnością. Jest to np. ryzyko przenoszenia chorób, skażenia zgromadzonej żywności czy uszkodzenia mechanicznego konstrukcji budynków w wyniku gryzienia lub kopania.

Jakie są skuteczne metody deratyzacji?

Firmy, które zajmują się deratyzacją, korzystają w swojej pracy z różnych metod usuwania gryzoni. Na myszy i szczury najlepiej działa deratyzacja tradycyjna oraz odstraszająca, z wykorzystaniem metod chemicznych, fizycznych oraz biologicznych. Firmy chętnie sięgają po żywołapki, które nie narażają zwierząt na cierpienie, a są równie skuteczne.

Czy deratyzacja jest szkodliwa dla ludzi i zwierząt domowych?

Czasem metody takie jak żywołapki nie działają i konieczne jest zastosowanie czegoś bardziej inwazyjnego. Niektóre metody deratyzacji mogą być szkodliwe dla ludzi i zwierząt domowych, jeśli nie są stosowane zgodnie z instrukcjami. Dlatego ważne jest, aby stosować się do zaleceń producenta i unikać kontaktu z trutkami oraz innymi substancjami stosowanymi w procesie deratyzacji. Najlepiej jest zaangażować do tego zadania profesjonalistów.

Jaki jest koszt deratyzacji i jak często należy ją powtarzać?

Koszt deratyzacji zależy od wielkości obszaru, na którym ma być przeprowadzona, a także od zastosowanej metody. Zazwyczaj należy ją powtarzać co kilka miesięcy lub częściej, jeśli niechciani lokatorzy wracają.

Czy istnieją sposoby na zapobieganie rozwojowi gniazd szkodników w domu?

Firma zajmująca się usuwaniem gryzoni może też wesprzeć Cię w działaniach prewencyjnych, czyli zapobieganiu ich rozprzestrzenianiu się. Edukacja jest ważna, bo uświadamia nam jak istotne jest regularne sprzątanie, uszczelnianie otworów wejściowych i chowanie jedzenia. Na pewno warto co jakiś czas sprawdzać, czy w budynku nie ma śladu gryzoni, a jeśli takie się pojawią, nie zwlekać z deratyzacją.

Deratyzacja jest ważna, ponieważ pozwala szybko i skutecznie zwalczyć myszy, szczury i inne gryzonie zagrażające ludziom i elementom budynków.  Pozbycie się szkodników poprawia również poprawić jakość życia i zapewnia spokojny sen w zdrowym, komfortowym otoczeniu.